ניהול אסטרטגי ומיקוד מסרים עבור גיוס תרומות לפנימיות

תוכן עניינים

גיוס תרומות לפנימיות הוא נדבך מרכזי בעבודתן של חלק מהן. הפנימיות ממש כמו גופים ציבוריים רבים מאוד במדינת ישראל נשענות (חלקן כמובן) על תרומות. אלו מגיעות ממספר רב של גורמי עניין ותורמים שחשובה להם המטרה שלשמה עובדת הפנימייה או הילדים שנמצאים בתוכה. כדי שפנימייה תוכל לגייס כסף עבור המטרות שלה היא חייבת לבנות תוכנית אסטרטגית שמבדילה אותה מפנימיות אחרות ופונה לקהלי יעד ספציפיים. צריך לזכור ששוק התרומות במיוחד בימים הקשים של הקורונה רווי בגופים ובעמותות שמבקשות מעט חמצן לנשימה מתורמים בישראל ומעבר לים, זאת כאשר אותם תורמים בעצמם במקרים רבים נקלעו למצוקה כספית בשל מגפת הקורונה והמצב הכלכלי בכל העולם שהידרדר מאוד בשנה האחרונה.

גיוס תרומות לפנימיות

תחום ההבדלה מפנימיות אחרות הוא חלק מהותי בתוכן שאותו מנסה הפנימייה לשווק בכדי לזכות בתורמים כאלו או אחרים, כלומר אם יש תחום מוגדר ספציפי בו מתמחה הפנימייה, וזה יכול להיות האפיון של הילדים הנהדרים שנמצאים אצלה או שיטות הטיפול החדישות, מיקומה של פנימייה או כל דבר אחר – אותו הבדל יכול לשמש זרז אצל אותו משקיע ותוקם אלמוני כאשר הוא בורר את התרומות אותן הוא רוצה להזרים.

אלא שצריך להכניס עוד פרמטר לגיוס התרומות, פרמטר שבמקרים רבים נעלם או נעשה כבדרך אגב אבל יש לו משקל חשוב ביותר בהשגת התרומות – המגע האנושי. הגופים והפנימיות שמצליחים להביא את כמות הרתומות הגדולות ביותר הם אלו המחזיקים בתור גייסי תרומות אנשים מקצועיים ובעיקר כאלו שטוו מערכת קשרים של שנים רבות עם תורמים רבים בכל רחבי העולם, אותם גייסים יותר לתחזק את מערכת הקשרים שלהם וברגע האמת לדעת איך להגיע למצב בו התרומה תינתן למוסד אותו הם מלווים.

מיקוד המסרים במקרה של גיוס תרומות הינו חשוב מאוד, כלומר התורם אם יאמרו לו שהוא תורם באופן כללי לקידום בני נוער, לא ממש יעצור עוד רגע ויחשוב האם לתרום, וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים. לכן חייבים למקד את המסרים על ניאנוסים קטנים מחיי הפנימייה או אותו מוסד שלו אתם זקוקים לתרומה. אלמנט נוסף הוא פריסה של מספר תחומים כדי לתת אפשרות לתורם לבחור במה הוא מעדיף להשקיע את הכסף שלו, על פי רוב הסבירות היא שהתורמים לא יתרמו כמכלול לפנימייה או למוסד כלשהוא אלא יתעניינו יותר בפרויקט מסוים.

הדבר האחרון הוא כמובן להוקיר את התורם, להביע לו הערכה ובעיקר לשמור על קשר איתו לאחר התרומה כדי להראות לו איך באמת הכסף שהעניק שינה את חיי הילדים בפנימייה. העניין הזה חשוב במיוחד גם כדי להראות "קבלה" על התרומה ויותר מכף כדי להמשיך את הקשר עם התורם לקראת הפעם הבאה שבה הוא ירצה להעניק כסף למוסד , אם הוא יראה שהתרומה הראשונה לא עלתה יפה, אין שום סיבה שיתן פעם נוספת את כספו.

WhatsApp
Facebook
LinkedIn
Email
Picture of חגי פינגולד
חגי פינגולד
תואר שני בניו-מדיה מאוניברסיטת חיפה. יועץ אסטרטגיה ותקשורת - מתמחה במשברים. לפרופיל הפייסבוק של חגי
יצירת קשר
עוד בנושא
גלילה לראש העמוד